Polska Strona Freesco
Loteria Allegro

Loteria Allegro

Skoro Allegro – najpopularniejszy wciąż – serwis aukcyjny wprowadza loterię powiązaną z dokonywanymi zakupami, to czego należy się spodziewać? Jeśli ktoś korzysta od lat z internetu, to nie ma wątpliwości. Na pewno pojawią się oszustwa. Phishing, a może nawet próby podsyłania użytkownikom jakichś robali, wyłudzanie danych i tym podobne rozrywki. Jeśli dostaniecie mail z następującą treścią, to lepiej go od razu usunąć.

Oszukańczy mail

Niepoprawna polszczyzna, zła forma wyrazów, mieszanie polskiego i angielskiego to powinno być ostrzeżenie. Allegro na pewno nie wyśle wam maila i nie każe kliknąć w napis „potwierdzać”. W wiadomościach od Allegro w nagłówku zawsze będzie wasze imię. No i nadawcą będzie konto w domenie allegro.pl – ten przykład to oczywiste oszustwo. Gdy ktoś kliknie, zostanie przeniesiony na stronę o dziwacznym adresie i poproszony o wypełnienie ankiety. Ankieta będzie bez znaczenia.

Loteria Allegro

Tak naprawdę chodzi o wasze dane i ewentualną wpłatę za przesyłkę tej nieistniejącej nagrody. Opłata pewnie nie będzie duża, ponieważ oszuści liczą na to, że dla kilkunastu złotych klient nie pójdzie zgłosić oszustwa na policję. Po paru dniach strona znika, a oszuści wysyłają kolejne maile z innymi już adresami.

Kolejny krok

Dlatego jeśli dostaniecie maila z nadawcą (na przykład): Allegro <sahguchauhan@gmail.com>, to nie liczcie na nagrodę. Gdzieś tam czyha oszust, który dybie na pazernych naiwniaków.


Dodaj komentarz