Polska Strona Freesco

EOS – ostatnie informacje

Z ostatniej chwili

Bieżące informacje na temat zmian przeprowadzanych w systemie, w stosunku do obecnie dostępnych obrazów systemu.
25.03.2011
EOS serwer 2010. Poprawiona wersja serwera. Poprawiono kilka niedoskonałości i dodano kilka funkcji. Więcej w dokumentacji.
14.03.2011
EOS w wersji web serwer.Odchudzona wersja EOSa przeznaczona głównie na serwer stron www z zarządzaniem, które nie wymaga prawie wcale posługiwania się konsolą. System dalej oparty jest na EOSie z 2009 roku. Zawiera KDE 3.5 oraz jądro 2.6.27. Nie należy aktualizować systemu w całości z obecnie podawanego repozytorium pakietów.
15.10.2010
W związku z usunięciem dotychczasowych repozytoriów PCLinuxOS uruchamiamy własne. W managerze Synaptic należy usunąć (odznaczyć) te, które już nie działają i dodać nasze. Szczegóły na screenie.
rpm-repo.png
18.02.2010
Strona eos.freesco.pl od dziś jest na nowym mocniejszym serwerze i szybszym łączu. Korzystanie ze strony i pobieranie plików powinno teraz być znacznie szybsze.
7.01.2010
Nowa wersja systemu EOS desktop.
Przygotowałem wersje na samodzielną stację roboczą, bez usług sieciowych, zorientowaną głównie na domowego użytkownika. Do pobrania ze strony download.
11.08.2009
Do pobrania cliparty OO dla serwera, a także plik konfiguracyjny użytkownika, żeby się samodzielnie nie męczyć.
Po dołączeniu stacji roboczej EOS do domeny, można przeprowadzić aktualizację.
01.07.2009
Nowy obraz serwera i stacji roboczej. Stare pliki zostały usunięte. Również podręcznik użytkownika został uaktualniony, cząstkowa dokumentacja z poprzednich wersji została także usunięta.
24.04.2009
Dodałem małe archiwum z konfiguratorem dhcp. Plik należy rozpakować i skrót (plik desktop) umieścić w /usr/share/applications, a sam skrypt w /usr/sbin. Skrypt służy do dodawania statycznych wpisów dla maszyn klienckich i został rozwinięty o funkcje sprawdzające.
22.04.2009
Nowy pakiet z zestawem skryptów do konfiguracji dansguardiana metodą „okienkową”. Dodano też opis konfiguracji połączenia ADSL (Neostrada).
21.04.2009
Zmieniony został konfigurator firewalla i dodany konfigurator forwardu portów. Warto zatem pobrać z działu download pakiet i zainstalować poleceniem rmp -Uvh nazwa.pakietu.rpm.
20.04.2009
W dziale download są pliki instalacyjne, z pakietami, które warto pobrać i zainstalować poleceniem rpm -Uvh nazwa.pakietu.rpm. Dotyczy to zasadniczo dwóch pakietów – exim oraz italc. W tych dwóch pakietach zostały dodane konfiguratory, których wcześniej nie było, szczególnie w przypadku konfiguracji poczty pozwoli to na znaczne ułatwienie pracy.


Dodaj komentarz