Polska Strona Freesco

Przemysław Nadurski

przemekPrzemysław Nadurski z Elbląga był członkiem Polskiej Grupy Freesco od 2007 roku, wcześniej już od początku 2005 udzielał się na forum.
Należał do developerów NND, a ostatnio także CDN. Ogromną zasługą Przemka, który używał nicka viater było wiele potrzebnych administratorom pakietów. Zawsze byłem pod wrażeniem jego dokładności i konsekwencji, potrafił czasem kilkakrotnie poprawiać skrypty, tak aby nie było najmniejszych błędów.
Do najważniejszych zadań Przemka zaliczam komplet pakietów poczty elektronicznej przystosowanych do współpracy z MySQL wraz z towarzyszącym im pakietem do zarządzania przez www. Można jeszcze wspomnieć o Dansguardianie, skryptach do EOSa  i wielu innych pakietach. Charakterystyczne było zaangażowanie Przemka na forum. Jeśli ktoś miał problem, potrzebował nietypowego programu – zapewne pierwszym, który zareagował był zwykle viater.
Mieliśmy dość częsty kontakt mailowy, często dzwoniliśmy do siebie, aby omówić jakieś zagadnienia, Przemek zawsze mnie nieco dyscyplinował do załatwienia rozmaitych spraw związanych choćby z działaniem naszych serwerów.
Ci, którzy przyjeżdżali na zjazdy do Tuchomia, mogą sobie przypomnieć Przemka z nieodłącznym kubkiem mocnej herbaty, spokojnego i cierpliwego, gdy wyjaśniał jakieś zagadnienia. Ja sam spotkałem go ostatnio – całkiem niedawno w sierpniu, gdy w Elblągu byłem przy całkiem innej okazji. Było to krótkie, lecz bardzo sympatyczne spotkanie i wyjątkowo nie rozmawialiśmy prawie wcale o komputerach.
Będąc najstarszym wiekiem członkiem PGF – mogłem przypuszczać, że to o mnie kiedyś, ktoś na tej stronie napisze – nie spodziewałem się, że ten smutny obowiązek mi przypadnie. Przemek zmarł nagle w sobotę 11 września, zaledwie miesiąc po naszym spotkaniu.
PGF straciła jednego z najbardziej twórczych ludzi, środowisko administratorów cenną pomoc, a ja sam dobrego przyjaciela.

Wiesław Trąmpczyński, 14.09.2010 r.


Dodaj komentarz