Polska Strona Freesco

Polska Grupa Freesco

PGF – Polska Grupa Freesco, czyli grupka osób zajmujących się propagowaniem, rozwijaniem i popularyzowaniem tej małej, ale jakże pięknej minidystrybucji.Od 2004 roku również budowaniem dystrybucji, która w wielu zadaniach może Freesco zastąpić czyli NND
Chcesz nas poznać? Chcesz dowiedzieć się o nas czegoś więcej? Proszę bardzo 🙂
Kolorem szarym – GREY zaznaczone są osoby nieaktywne, zaś kolorem srebrnym SILVER – osoby które kiedyś należały do PGF, lecz dziś nie ma z nimi kontaktu.

Łukasz Skłodowski – morph (Białystok)
Student elektroniki i telekomunikacji na Politechnice Białostockiej oraz informatyki na Uniwersytecie w Białymstoku. Od lat jego pasją jest tworzenie stron www, kwestie związane z systemem linux, a ostatnio programowanie w C/C++. Założyciel Oficjalnej Polskiej Strony Freesco. Obecnie nie uczestniczy w działaniach grupy z powodu zajęć zawodowych.

Andrzej Boreczko – Orion (Białystok)
Ukończył studia magisterskie (elektronika i telekomunikacja) na Politechnice Białostockiej. W PGF jest specjalistą od wszelkich skryptów i programowania. Jest między innymi autorem pakietów useradd, useradd-pl, tcplogd i spylog. Obecnie jest głównym informatykiem w jednej z białostockich firm. Jego zainteresowania skupiają się na zagadnieniach bezpieczeństwa, preferuje niewielkie i sprawne aplikacje, zainicjował dodanie do NND pakietów lighttpd i ip-sentinel.

Wiesław M. Trąmpczyński – Maciek (Słupsk)
Z zawodu nauczyciel, z Linuksem ma do czynienia od 1996 roku. Zajmuje się projektowaniem www i pracami związanymi z Freesco. Autor pakietów i opiekun wersji Freesco Easy PL. Zajmuje się administrowaniem stron należących do domeny freesco.pl.Autor opracowań i artykułów na tematy linuksowe. Organizator zjazdów Freesco.

Aleksander Popiuk – Olek (Wrocław)
Absolwent Wydziału Budownictwa PWr. Specjalista od reguł firewalla, analityk pakietów, autor mrtgpl, współautor sporej części opisów informacyjnych, Webmaster strony: http://olotest.republika.pl/ Ulubione dystrybucje: Freesco, Slackware. Obecnie nieaktywny

Sławomir Frąc – panta_rei (Braniewo)
Administrator – hobbysta sieci na Freesco i PLD. Propagator Linuksa i wolnego oprogramowania zwłaszcza wśród młodzieży, aktywny uczestnik grupy dyskusyjnej. Autor opisu konfiguracji Freesco dla łącza CDI. Uczestnik zjazdów, pojawia się na #freesco. Obecnie hobysta żeglarstwa i budowy własnego jachtu, co wyłączyło go z prac bieżących.

Andrzej Stańczak – salman van der darren (Mielno)
Ekstrawagancki admin z Mielna, z chęcią testuje nowości, dokładny w analizach. Od 2003 magister „od Freesco”, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej. Obecnie pracuje w Wielkiej Brytanii i z tego powodu zaniechał aktywności w grupie

Michał Lechański – Mis’ (Londyn)
Autor wielu pakietów, specjalista od kompilacji nowych programów, opiekun archiwum grupy dyskusyjnej trzepak.freesco, związany z grupą prawie od początku jej istnienia, wybrany honorowym prezesem PGF. Główny developer NND w obecnym kształcie. Aktywny uczestnik forum.

Piotr Michalak – piotrm (Siedlce)
Jeden z członków założycieli PGF. Autor wersji dyskietkowej na 1,68 MB oraz dodatkowych rozwiązań, jak np. interfejs administratora na WAP. Od dłuższego czasu poza kontaktem.

Marcin Borzyczkowski – cinas (Kaczory)
Administrator Freesco, jako pierwszy zrobił konfigurację: freesco i modem do TPSA. Administrator zawodowy, do tego lokalny provider w swojej miejscowości. Dzięki niemu istnieje forum, z którego korzystamy.

Damian Kaczorowski – v|rus (Zielona Góra)
Administrator sieci na FreeSCO. Jeden z aktywnych uczestników grup dyskusyjnych. Jeden z opreatorów kanału #freesco i #pgf. Autor wielu opracowań, współuczestnik prac we wszystkich prawie najnowszych pakietach oraz w opracowaniu Freesco easy PL, redaktor Polskiej Strony Freesco. Specjalista w zakresie aplikacji webowych, brał udział w rozwoju NND. Obecnie nieaktywny.

Robert Roztojek (Śląsk) – RaaDaaR
Administrator sieci, autor pakietów justice i hdparm, kilku kompilacji kernela 2.0.39 z obsługą DMA i CDROM. W latach 2003 – 04 aktywny uczestnik dyskusji na grupie alt.pl.freesco, trzepak.freesco, forum freesco. Obecnie nieaktywny.

Błażej Runowski – lamer (Szczecin)
Autor paczek oraz opracowań na temat programu CommuniGate, autor spolszczonej paczki z Dancerem a także (współ)autor różnych udoskonaleń freesco, aktywny uczestnik forum. Był autorem pierwszej wersji NND. Obecnie jest jednym z testujących NND.

Andrzej Berczyński – Pinky (Poznan)
Współorganizator ircowego kanału #freesco. Administrator serwera nazw dla naszej domeny freesco.pl Administrator sieci w firmie i kilku linuxowych serwerów szkolnych. Autor rozwiązań związanych z iptables i kernelem.

Szymon Kajewski – JamesB0T (Kalisz)
Od wczesnego dzieciństwa miłośnik komputerów i pisania dla nich oprogramowania. Programował dla wszelkich możliwych komputerów domowych – od ZX Spectrum do współczesnych PC. Obecnie administruje kilkoma sieciami osiedlowymi na freesco, lecz w związku z problemami sprzętowymi zmniejszył do minimum aktywny udział na grupach dyskusyjnych. Od dłuższego czasu niekatywny.

Zbigniew Ciechowicz – ZCiech ()
Aktywny członek grupy dyskusyjnej i forum, podsuwa rozwiązania wielu problemów, współpracuje w wielu różnych wątkach. Autor wielu rozwiązań dla Freesco i NND.

Bernard Zając – apache21 (Wrocław)
Absolwent medycyny, zawodowo zajmuje się również sieciami komputerowymi. Hostuje nam stronę NND. Nie bierze czynnego udziału w pracy, lecz zawsze uczestniczy w zjazdach i liście mailingowej.

Tomasz Marciniak – TMarX (Poznań)
Autor opracowania na temat współpracy neo+ i Freesco.Administrator sieci w jednym ze szpitali poznańskich. Obecnie nieaktywny.

Krzysztof Guzikowski – rasalhague (Oleśnica)
Jeden z założycieli grupy, obecnie nieaktywny, od 2003 roku brak z nim kontaktu.

Maciek Sitarz (macieks) – Częstochowa
Studiuje w Krakowie zajmował się Freesco 0.3, zrobił pakiet irssi i mrtg-just.Obecnie jeden z głównych developerów NND. Aktywny na irc i forum.

Bolesław Bródka – Bolo_B (?) – aktywny uczestnik Forum i grup trzepak.freesco oraz alt.pl.freesco. Jego wiedza jest naprawdę imponująca. Od dłuższego czasu nieaktywny – brak kontaktu od 2004 r.

Mateusz Pluta – mat1l9s (Szczecinek)
Student PK w Koszalinie.
Wcześniej programował w Pascalu, Object Pascalu (Deplhi) i C++ oraz Htmlu. Zajmuje się skryptami do Freesco, administruje kilkoma sieciami. Obecnie nieaktywny.

Marek Wodziński majek (Wrocław)
Honorowy członek PGF. Sponsor strony Freesco, administrator i guru linuksowy. Choć nie bierze udziału w pracach nad NND, to zwykle podsuwa nam wiele dobrych rad na liście mailingowej.

Jacek Grinczelis – jack_g (Bytów)
Honorowy członek PGF. Informatyk, administrator z Bytowa. Od początku brał udział i wspomagał zjazdy Freesco sprzętowo.

Bartek Czerwiński – czerwo (Katowice)
Był najmłodszym członkiem grupy. Uczeń szkoły średniej, obecnie student. Jest aktywnym uczestnikiem forum i autorem rozwiązań dotyczących NND.

Jarosław Podsiedlik – rapsik (Częstochowa)
Znany z forum, administrator kilkunastu serwerów na NND i kilku na Freesco, jeden z betatesterów NND, zawsze skłonny testować łacza typu neo, chello, net24. Od pewnego czasu nieaktywny.

Kamil Mazur – tasiorek (Rzeszów)
Od pewnego czasu aktywny moderator na forum, jeden z developerów NND. Administrator sieci w Rzeszowie, student. Udostępnia tzw. buildera do prac nad NND.

Jakub Cichocki – Cichy (Poznań)
Uczeń liceum, dołączył do developerów NND, aktywny uczestnik forum, przygotowuje pakiety do nowej wersji.

Przemysław Nadurski – viater (Elbląg)
*1968 – +2010
Aktywnie działający od 2007 roku deweloper NND – pracował nad wieloma pakietami o istotnym znaczeniu – hermes, clamav i innymi.

Robert Konik – Saturas (Sadowne)
Najmłodszy członek PGF – uczeń gimnazjum – aktywnie uczestniczy w rozwijaniu dystrybucji CDN, przygotowuje płytę instalacyjną i pakiety związane z jądrem.

Piotr Nowicki – Albercik (Nakło n/N)
Od wielu lat aktywny uczestnik forum, tester CDN, specjalista od ppoe. Ma własną sieć abonencką i hostuje serwer z pakietami.

Mirosław Bałazy – Mirek (Kęsowo)
Administrator sieci szkolnej, zajmuje się od lat działalnością w Stowarzyszeniu KOPI, aktywnie testuje i wdraża CDN do zastosowań szkolnych.


Dodaj komentarz